درباره ما

آکادمی یک قدم

 

داستان یک آرزو

سلام به شما دوست عزیز؛
من هادی اکبرپور هستم موسس سایت آکادمی یک قدم و در این بخش می خواهم داستان شکل گیری سایت آکادمی یک قدم را برایتان تعریف کنم!
راستش را بخواهید من کسی هستم که از سال دوم دبیرستان که درس آشنایی با مبانی کامپیوتر داشتیم وارد دنیای برنامه نویسی با ویژوال بیسیک شدم، از کار کردن با آن بسیار لذت می بردم و برایم بسیار هیجان انگیز بود که به کامپیوتر دستوراتی می‌دهم و آن، به دستورات من تماماً گوش می‌دهد و اجرا می‌کند.
سال ها گذشت و من همچنان مجدانه پیگیر یادگیری و کسب تجربه در علم برنامه نویسی بودم.

وارد دانشگاه که شدیم شروع کردم به یادگیری زبان سی شارپ! درسی به نام برنامه نویسی داشتیم و در این درس توانستم نمره ۲۲ را کسب بکنم.

گاه گاهی هم شلوغ کاری هایی سر کلاس های درس برنامه نویسی میکردم یادم می آید در یکی از جلسات زمانی که سر کارگاه بودیم برنامه ای نوشته بودم که با یک کلیک سی دی درایو بیرون می آمد و با کلیک دیگر به داخل برمیگشت وسط درس استاد این کار را انجام می دادم و همه به سیستم من نگاه می کردند میخندیم.
‏پس از دوره دانشگاه مدتی با نرم افزار B4A برنامه نویسی اندروید را انجام می‌دادم و همزمان مدیریت انجمن سایت کامپیوتر دانشجو که برای دوست عزیزم آقای امید آقاخانی بود انجام می دادم. (برای دیدن نمونه کارهای من توی این سایت کلیک کنید: ورود به سایت کامپیوتر دانشجو)

بعد از مدتی متوجه شدم که ظاهر برنامه هایم را باید زیباتر طراحی کنم و این زمان در دقیقاً زمانی بود که مشغول خدمت سربازی بودم در این دوره کتاب آموزش فتوشاپ را به همراه می‌بردم و زمان‌های آزادم را مطالعه و زمانی که در خانه بودم تمرین می‌کردم. پس از خدمت بلافاصله در یک دوره شرکت کردم و مدارک بین المللی هم را برای فتوشاپ دریافت کردم و در شرکت دانش پردازان تسنیم مشغول تدریس دوره های فتوشاپ شدم.

هرچیزی که به فکر شما می رسد را هم طراحی می کردم از طراحی کارت ویزیت و قوطی چای و بنر گرفته تا لوگو و رابط کاربری موبایل و قالب سایت!

ضمن تدریس فتوشاپ، برنامه نویسی اندروید به زبان جاوا را هم یاد می گرفتم. در این مدت پروژه‌های مختلف کوچک و بزرگی را کار کرده بودم.

پس از حدود دو سال حضور در شرکت درآمدی که داشتم اصلا برایم قانع‌کننده نبود. در آن زمان باور اشتباهی که همیشه کارهای مرا به شکست می کشاند این بود: “اگر محصولم عالی باشد مشتری هایم خودشان به سمت من می آیند.” و اصلاً اعتقادی به تبلیغات نداشتم.
راستش را بخواهید با شناختی که از خودم پیدا کرده بودم عاشق کارآفرینی شده بودم، زندگی نامه استیو جابز را بیشتر از 20 بار خوانده بودم عاشق همت و تلاش بلند او شده بودم. دوست داشتم من هم در جهان تاثیرگذار باشم.
‏تصمیم گرفتم کارهای بزرگتری انجام دهم، رفتم سراغ یادگیری طراحی سایت با وردپرس و همزمان یک اپلیکیشن اندرویدی را کار می‌کردم به اسم همیار آشپز. خروجی این اپلیکیشن بسیار عالی شد چرا که سالها کسب تجربه و دانش را در ایجاد آن اپلیکیشن به کار برده بودم.


شروع به تبلیغات کردم و ۵ میلیون تومان هزینه کردم.
نزدیک 1000 کاربر جذب کردم و اپلیکیشن همیار آشپز سه بار به عنوان اپلیکیشن نمونه و برتر کشوری در مارکت ایران اپس شناخته شد و بعد اپلیکیشن را به بالای صفحه اول ایران اپس زدند.

همیارآشپز

خیلی خوشحال بودم!! سیستم درآمدی اپلیکیشن از تبلیغات درون برنامه‌ای بود و درآمدهای به نسبت خوبی هم توانستم از آن به دست بیاورم…. ولی کارم یک ایراد داشت… تبلیغات بلد نبودم!! و ۵ میلیون تومان هم به نسبت تعداد کاربری که جذب کرده بودم خیلی کم بود و عملاً این هزینه سوخت شد.
‏ پس از این تجربه تلخ (شما بخوانید شکست و عدم کسب نتیجه مطلوب) یاد گرفتم که تبلیغات هم علمی هست که باید ضمیمه تخصص های برنامه نویسی و طراحی گرافیک محصولم بکنم. در این زمان بود که به میزان تلاشی که برای یادگیری علم تبلیغات انجام میدادم درآمدهای خوبی هم به دست می‌آوردم. در عرض کمتر از یک سال متناسب با پولی که در اوج گرانی ها به دست آورده بودم یک پراید صفر ( به قیمت ۴۰ میلیون تومان وجه رایج مملکت!) خریدم.

در آن زمان همانطور که مشغول طراحی اپلیکیشن و یادگیری طراحی سایت و علم بازاریابی بودم کم‌کم تصمیم گرفتم کارآفرینی را شروع کنم و همزمان با یادگیری بازاریابی، سایت تورکام را هم راه انداختم.

تورکام

تورکام در زمینه گردشگری فعال است و تمام سیستم آن بر پایه همکاری در فروش ایجاد شده است.
در مسیر یادگیری بازاریابی با بحث سئو آشنا شدم مفصل این مبحث را بررسی کردم و متوجه شدم که با نوشتن مقالاتی می توانم هزینه های بازاریابی سایتم را خیلی پایین‌تر بیاورم و از گوگل ورودی بگیرم حدود دو سالی روی تورکام مشغول تولید محتوا بودیم و حدود ۳۰۰ مقاله را نوشتیم. راستش را بخواهید درآمدهایی که از تورکام برای رزرو کسب می‌کردم خیلی هیجان زده ام می کردم! درآمدی بسیار عالی (برای هر رزرو هتل تقریبا ۵۰۰ هزار تومان!!) با زحمتی به مراتب کمتر از برنامه نویسی!
با مقالاتی که در سایت منتشر می‌کردیم روز به روز تعداد بازدید کننده های سایت هم زیاد و زیادتر می شد ولی با افزایش بازدید ها درآمدم افزایش پیدا نمی کرد! و این عامل به شدت مرا به فکر فرو می برد! پس از نوشتن ۳۰۰ مقاله اختصاصی با بحث بازاریابی محتوا آشنا شدم! و متوجه شدم که تقریبا تمام ۳۰۰ مقاله را اشتباه تولید کرده ایم! و باز هم تجربه ای جدید و شکستی دیگر! و این عامل سبب شد بحث بازاریابی محتوا را یاد بگیرم!

در قدم بعدی تصمیم گرفتم یک محصول برای تورکام ایجاد کنم و بفروشم ولی باز هم نتوانستم خوب بفروشم! چرا؟ مجدداً جستجو کردم و با علمی به نام تبلیغ نویسی آشنا شدم و متوجه شدم چیزی که بازدید کننده ها را در نهایت ترغیب و مجاب به خرید می کند صفحه محصول حرفه‌ای است!
با وجود همه این شکست ها، شوق کارآفرینی در وجودم شعله می کشید و مرا به ادامه مسیر تشویق می کرد.
زمان که می گذشت دانش و تجربیات بیشتری کسب می کردم کم کم به این نتیجه رسیدم که ایده تورکام با این شکلی که هست ایده مناسبی نیست و من ندانسته وارد یک فضای رقابتی بسیار سنگین (اصطلاح اقیانوس قرمز) شده ام و با وجود رقبای بسیار قوی مثل سایت علی بابا و چندین سایت دیگر عملاً امکان رسیدن به درآمدهای عالی را نخواهم داشت. همچنین کلی تجربه در زمینه سیستم همکاری در فروش کسب کردم، یکی از تجربیات ارزشمندم این جمله است:

«با هر محصولی نمی‌توان در سیستم همکاری در فروش موفق عمل کرد!!»

درباره ایده یابی، نحوه شروع پیاده سازی یک ایده، ورود به فضای استارتاپی و غیره هم بسیار مطالعه کردم تا به این تشخیص برسم که چطور باید بهترین ایده ها را انتخاب کرده و چطور باید پیاده سازی کرد و به درآمد رسید!

سوغاتی بخر

بعد از تورکام سایت سوغاتی بخر را برای فروش محصول فیزیکی راه انداختم و مدتی درگیر گرفتن مجوز اینماد برای آن شدم و تجربه کسب کردم. در ۳۰ روز اول شروع فعالیت توانستیم ۵۰۰ کیلوگرم سفارش تخمه شهرمان خوی ( که در ایران بهترین تولید کننده تخمه آفتابگردان است) را بگیریم ولی به دلایلی این سایت هم شکست خورد.
پس از آن اپلیکیشن های دیگری را هم کار کردم و حالا که در حال نوشتن این متن هستم ( ۱۹ تیرماه ۱۳۹۹) ۳۰ اپلیکیشن اندرویدی کار کرده‌ام حدود ده سایت مختلف برای مشتری ها راه اندازی کرده‌ام که در هرکدام تجربیاتی عالی به دست آورده‌ام.


‏نتیجه تابه حال این شده که در طی این سال ها دوره های مختلف و کتابهای گوناگون را بررسی کرده‌ام که شاید ارزش آنها به اندازه ۸۰ میلیون تومان باشد! و ثمره این دانش ها و تجربیات در زمینه راه اندازی کسب و کار سبب شده وقتی به افراد علاقه‌مند مشاوره می‌دهم به لطف خدا در مدت زمان بسیار کوتاهی می توانند به درآمد برسند و از این بابت خیلی خوشحالم!
به عنوان نمونه برای یکی از دوستانم آقای هادی عباس زاده که مدرس افترافکت هستند یک سایتی طراحی کرده ایم و با مشاوره هایی که با ایشان داشتیم توانستند در عرض حدود دو ماه به فروش پکیج شان برسند.

نمونه دوم: برادر نوجوانی دارم به اسم علیرضا که ۱۶ سال دارد و افترافکت بسیار علاقه مند است با گذراندن دوره یک ماهه آموزش افترافکت اکنون اولین درآمد خود را کسب کرده است. اولین پروژه ای که انجام داده را می توانید در زیر ببینید.

البته قرار نیست همه مشتریان ما باشند دوستی دارم به اسم آقای سید امین طباطبایی که دانشجوی کارشناسی رشته حقوق هستند از من درخواست مشاوره کردند برای کسب و کار اینترنتی!
طی صحبتی که با ایشان داشتیم پیشنهاد کردم که وارد بورس شوند(البته این پیشنهاد زمانی بود که بورس رونق چندانی نداشت) در عرض کمتر از چهار ماه فعالیت توانستند چهار میلیون تومان سود کنند!

و این مطالب را زمانی می‌نویسم که سایت آکادمی یک قدم هنوز شروع به کار نکرده است ( ۱۹ تیرماه ۹۹)

و اما آرزوی من…

آن آرزو اکنون سایت آکادمی یک قدم است که یک سیستم آموزشی بسیارحرفه ای و الگو گرفته از بهترین دانشگاه های دنیا ایجاد کرده ایم که می توانید باشرکت در دوره ها در کنار یک مربی باتجربه باهم قدم های آهسته (هر روز یک قدم) و پیوسته برای کسب درآمد و رسیدن به اهداف بزرگ بردارید!

آکادمی یک قدم

در پایان داستان دوست دارم جمله ای از استیو جابز را که همیشه برایم انگیزه بخش بوده به شما هدیه کنم:

‏STAY HUNGRY! STAY FOOLISH!

در جستجوی بهترین ها باشید!

و چون تا به اینجا با من همراه بودید که نشانگر علاقه شما به کسب و کار اینترنتی است یک هدیه بسیار ویژه برایتان دارم. لطفا همین الان روی دکمه زیر کلیک کنید.